Ремесла, куховарство, гімнастика: на Житомирщині "особливі" діти вчаться жити на повну

Инсайдер
2017-11-27, 14:12
  0     0

Зробити перший крок, приготувати собі страву, доглянути себе – цього навчаються люди з особливими потребами у Бердичівському реабілітаційному центрі. Щодня його відвідують десятки людей віком від двох до 40 років.


П'ятирічна Ніколь Вігінська страждає на ДЦП. Після курсу реабілітації дівчина зробила свої перші кроки. "Ми пройшли декілька курсів масажу, це її укріпило. Зараз після літа вона хоче йти і вона йде", – розповідає мати Ніколь Анастасія Вігінська.

Із такими дітьми, як Ніколь, працює Людмила Вознюк. За рік її заняття з фізичної терапії у центрі реабілітації відвідали близько півсотні маленьких пацієнтів.

"Кожна дитинка є унікальною. Дитинка з неповносправністю – це є таємниця. Не буває випадкових дітей. Ці діти збагачують звичайних людей. Коли займаєшся з такими дітьми, то занурюєшся в атмосферу любові", – переконана асистент фізичного терапевта Людмила Вознюк.


Центр реабілітації працює вже чотири роки. Щодня його відвідують майже сотня дітей і дорослих з особливими потребами. Крім лікувальних процедур, старші тут оволодівають побутовими навичками – причепурити себе чи приготувати страву.

"Готуємо від українського борщу до вареників і жареної картоплі", – тішиться відвідувач центру Володимир Яремчук.

Ще один відвідувач центру Віталій Венгер зазначає: "Під контролем нам показують, бо інакше не виходило. Салати, вінегрет, гречку вдома варю. Прогрес є".

Крім того, допомагають у закладі зі шкільною програмою та навчають різних ремесел, щоб люди з інвалідністю могли заробляти собі на життя.

"Ці діти теж можуть, їм просто треба більше часу для цього – подивитись на сусіда, як він робить, і навчитись самому це робити. Такі центри дають змогу дітям самореалізуватися, бо кожен має право на життя", – зазначає дитячий лікар-психіатр Лідія Добровольська.

"Чим раніше розпочнеться реабілітація і бажано різностороння – фізична, психологічна, педагогічна, різностороння – тим більші шанси, що ці діти у майбутньому зможуть брати повноцінну участь у суспільному житті", – наголошує керівник реабілітаційного центру Лілія Обшта.

Працює центр "Кармель" на території монастиря отців-кармелітів. Фінансово йому допомагають міжнародні благодійники.За матеріалами  5.ua
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0