Підвищення пенсій і зростання курсу долара: чого чекати українцям в березні

  +19     0


Перший місяць весни приготував для українців чимало різних сюрпризів. Так, наприклад, пенсії знову проіндексують і підвищать, а долар, ймовірно, буде падати через паніку, пов'язану з коронавірусом. До того ж не варто забувати і про традиційне переведення годинників на літній час.

Зростуть пенсії

З 1 березня українських пенсіонерів чекає чергове підвищення пенсій – це буде вже друга за рахунком їх автоматична індексація.

За даними Пенсійного фонду, середня пенсія за віком становить 3064 грн. З урахуванням індексації в 11% вона зросте до 3401 грн (+337 грн) Також збільшаться пенсії:

  • по інвалідності – з 2641 грн до 2931 грн (+290 грн);

  • по втраті годувальника – з 2916 грн до 3237 грн (+321 грн);

  • за вислугою років – з 4500 грн до 4995 (+495 грн).

Не підвищать пенсії держслужбовцям; науковцям; помічникам народних депутатів; тим, хто отримує максимальну пенсію (на сьогодні – 16 380 грн); отримує спеціальну пенсію або довічне утримання (судді і прокурори, в тому числі судді – 3,3 тис. осіб); отримує соціальну пенсію, тобто не має трудового стажу для призначення навіть мінімальної пенсії (на сьогодні 1644 грн).

Буде додатковий вихідний

8 березня відзначається Міжнародний жіночий день, і традиційно цей день в країні вихідний. Але оскільки в цьому році свято припадає на неділю, вихідний перенесеться на понеділок – 9 березня. Виходить, українці відпочиватимуть три дні поспіль – 7, 8 і 9 березня, тобто з п'ятниці по понеділок включно.

Гривня піде вниз

Аналітики відзначають, що в світі наростає паніка, пов'язана з коронавірусом, через що спостерігається падіння на світових біржах. Незалежний експерт Олександр Хмелевський зазначає, що якщо падіння продовжиться, не виключено, що іноземні інвестори почнуть виводити кошти з України, що може викликати падіння курсу гривні.

"Поки говорити про серйозну девальвацію рано. В останні дні лютого ми спостерігаємо помірне зниження гривні. Радше за все, така тенденція збережеться і в березні. При оптимістичному сценарії гривня буде перебувати в коридорі 24,30 – 25,50 за долар. Однак в разі загострення ситуації на світових ринках і в Україні не виключено більш істотне зниження гривні", – говорить Хмелевський.

Максим Орищак, аналітик "Центру біржових технологій", також зазначив, що в березні курс гривні може знизитися до діапазону 25-25,4 грн. На його думку, на це також вплинули реакції спекулянтів на зовнішні події в світі у вигляді коронавірусу.

"Поширення вірусу до кінця березня може підтримати девальвацію. Ми від початку торкалися фактора епідемії для валютного ринку як вагомої причини для зниження гривні не раніше, ніж у березні. По-друге, в країні спостерігаються негативні тенденції щодо динаміки промисловості, що може підтримувати страх спекулянтів щодо швидкої девальвації і підігрівати побоювання серед населення. Так, в цілому, промислове виробництво України скорочується вже чотири роки, але наразі динаміка прискорилася, і в січні 2020 року промвиробництво впало на 5,1%", – зазначив Орищак.

Експерт додав, що коментарі щодо кредитного траншу від МВФ можуть стримувати гривневий оптимізм. Нагадаємо, наприкінці 2019 року Україна і МВФ досягли попередньої домовленості про нову трирічну програму, проте офіційні документи ще не були підписані

Вадим Бардась, аналітик Європейського інвестиційного центру, в коментарі пояснив, що завищений показник витрат державного бюджету змусить чинний уряд або почати секвестр (скорочення витрат) головного кошторису країни, або збільшити обсяги боргового фінансування за рахунок внутрішніх позик.

"Разом з тим ділова активність в глобальній економіці буде знижуватися, що вплине на настрої нерезидентів і обсяги валютних надходжень експортерів. З огляду на високі валютні резерви, Національний банк має всі можливості для контролю ситуації на міжбанку, тому в короткостроковому періоді курс долара буде залежати від дій НБУ. Оскільки очікується сезонне підвищення попиту на валюту з боку імпортерів і збільшення гривневої ліквідності в банківській системі, Нацбанк буде утримувати курс долара в коридорі 24-25 гривень з повзучої девальвацією гривні до позначки 25 грн/дол.", – говорить експерт.

Потрібно буде перевести годинник

Переведення годинника на літній час в Україні традиційно відбудеться в останню неділю березня. Так, в цьому році перевести годинник на одну годину вперед потрібно буде в ніч з 28 на 29 березня. Технічно переклад здійснюється о 3:00, але якщо у вас немає ранніх рейсів на літаки, зробити це можна і вранці.

До Росії можна буде поїхати тільки по закордонному паспорту

З 1 березня 2020 року громадяни України не зможуть їздити в Росії за внутрішнім паспортом або свідоцтвом про народження. Згідно з постановою Кабміну №1056 від 18 грудня 2019 року, в'їзд в РФ для громадян України можливий тільки по закордонному паспорту.

З'являться тести для виявлення коронавірусу

Очікується, що в середині березня в Україну завезуть експрес-тести для виявлення коронавірусу за межами лабораторії. Такі тести можна буде використовувати навіть вдома, проте їх результати будуть вимагати лабораторного підтвердження. Час, який необхідно для результатів на експрес-тесті, становить 15-20 хвилин.

Березень буде дуже теплим

За прогнозами Укргідрометцентру, березень в Україні буде теплішим, ніж завжди. Середньомісячна температура повітря складе 1-7 градусів тепла, що на 2-3 градуси більше, ніж зазвичай. У Києві та центральних областях України найхолоднішою буде середина березня – очікується, що температура опуститься до нуля градусів вдень, а вночі – до -5 градусів морозу.

Джерело                                                                                                                                Сегодня

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0