Janna: Як Сухомлин проміняв туалети на футбол

Janna
2017-08-16, 13:23
  +2     3

9 червня на своїй сторінці в Фейсбук мер Житомира Сергій Сухомлин написав: «Колись тренер Віталій Кварцяний сказав: «Якщо є футбольна команда у місті, значить місто живе. Може не бути моста, перукарні, туалету, переходу, універмагу. Є футбольна команда – є життя». Схоже, в цьому випадку мер написав, а потім подумав, а коли подумав, то дуже пошкодував.


Починалось все дуже позитивно. Команда аматорів показувала непогані результати. Спортсменів влаштували у комунальні підприємства на невеликі зарплати, офіційно з бюджету платили кошти тільки технічному складу КП «ФК «Полісся». Знайшли спонсорів, які, щоправда далеко покривали досить не значну частину необхідного фінансування. І навіть житомиряни спочатку радо ходили на футбол. Але запалу вистачило не на довго. Попри смішну ціну вхідних квитків кількість вболівальників значно зменшилась.

Не зважаючи на це команду все ж таки дотягнули до другої ліги. Саме до переходу ФК на вищий щабель Сергій Сухомлин і приурочив фразу відомого тренера. Звичайно, на теренах Житомира вона виглядає дивно, адже порядку в місті мало. І так може і вийти, що не буде універмагу, перукарні… Туалетів і так немає. А ще тут можна згадані про тротуарну плитку і дороги їх теж може не бути, але буде футбольна команда. Здається саме до цього йде. Я ж хочу повернутись до футболу.

В той день 9 червня саме вирішувалось питання зміни керівництва. З початку роботи ФК їм керував депутат облради Руслан Павлюк, який навесні вирішив піти з посади. І оскільки «місто живе», поки є футбольна команда, то мер особисто зайнявся футбольним клубом. Президентом призначили Віталія Лясковського. Практично за місяць роботи з’ясувалось, що президент з тренером Ігорем Левицьким не спрацювались. Тож Віталій Лясковський поскаржився меру і той особисто почав шукати заміну. Зараз ніби-то знайшли тренера з Києва, який вже приступив до тренувань. Знайшов його знову ж таки особисто Сергій Сухомлин. Левицького звільнили на підставі, що команда не піднялась вище 6 місця в турнірній таблиці, що було записано в угоді з Ігорем Левицьким. Проте, невиконання вимоги про вивід команди на 6 місце за контрактом тренера не є підставою для звільнення, тож конфлікт має всі шанси продовжитись у суді.

Віталій Лясковський привів з собою на посаду технічного директора Павла Шалфєєва з Запоріжжя та створив ще декілька штатних одиниць технічних працівників. Перехід у другу лігу дозволив працевлаштовувати футболістів не в «чужі» КП, а в безпосередньо до футбольного клубу. В результаті частина спортсменів, кому такий варіант не підходив, пішла з клубу, їх заповнили підлітками з дитячо-юнацького футболу. В результаті чвар між президентом та тренером Левицьким, зміною складу команди «Полісся» програло 3 матчі поспіль. Не програли тільки четвертий та й то через те, що суперники наших гравців з Тернополя просто не приїхали і їм була зарахована технічна поразка.

Вболівальники перестали ходити на житомирський футбол ще коли команда грала в місті. Тепер же, коли після переходу до другої ліги «Полісся» грає в Коростені, навіть найбільш запеклий фанат двічі подумає чи варто їхати до райцентру по розбитій дорозі. Сергій Сухомлин та губернатор Ігор Гундич обіцяють 2 стадіони центральний та «Спартак», але це питання часу і грошей.

До речі, про гроші. Після переходу до другої ліги «апетити» команди виросли, тож передбачені до кінця року 4 млн грн з міського та обласного бюджету навряд чи вистачить навіть на зарплати технічного персоналу. Спонсорських коштів вистачає хіба що на дрібниці.
З таким підходом команда може жевріти ще довго. Якщо точніше завдяки підходу нашої влади, вона буде такою, як все в Житомирі, як тротуари, туалети, дороги…

З наступного року ситуація може змінитись не в кращий бік, оскільки вже може не бути другої ліги. Тож «Полісся» або має повернутись в аматорську, а це анти піар для мера, або пробиватись у першу, що аж занадто неймовірно в нинішній ситуації.

Тож читаючи слова мера з того ж посту в Фейсбуці: «Переконаний, що за декілька років Житомир прийматиме у себе грандів УПЛ!», хочеться сказати: з вашим підходом навряд чи. А ще: займались би ви краще, Сергію Івановичу, тротуарами, дорогами та туалетами.Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 3

 1. 0    
  Atika Офлайн 16 серпень 2017 15:43
  С президентом клуба у С.И.С ,как по мне,вышла полная "лажа".Нельзя назначать на такие должности, бывших-действующих тренеров - обязательно будет присутствовать конфликт с гл.тренером,по составу,по тактике,по тренировочному процессу и т.д!Президент, прежде всего,топ-менеджер и хозяйственник("решало,"если хотите),а также" лицо" клуба.При всём моём уважении к Виталику,ну не тянет он на "лицо"клуба.Изложение мыслей,речь, спортивные шорты,костюмы,тапочки на босую ногу(хоть здесь прорыв - без носков) всё это уровень улицы!Тут же и судейским корпусом должна быть работа - ,встретить,накормить-напоить и т.д(давайте без снобизма)И ты такой в тапочках...Касаемо финансов ...Не хочу подсказывать,но намекну - при комуняках была система и работала,кто взрослый,тот поймёт!И ещё...для С.И.С.- когда ты вкладываешь СВОИ деньги в дорогую "игрушку",то только ты и хозяин и президент,и только тебе решать - кто тренер,сколько ему будешь платить,что ответственность за всё несёшь только ты один,а так - извините!Нет результата,нет команды,неси такую же ответственность,как и президент клуба,ведь это твоё кадровое решение!Хотя о чём это я?Кадры по всему городу "профессиональные",начиная с Фещенко,Никитина и заканчивая вором Рогожиным... Печально,мой город.
 2. 0    
  Борисенко Виктор Офлайн 16 серпень 2017 17:02
  а есть еще что-то где он не вляпался?


  1. +1    
   Atika Офлайн 16 серпень 2017 18:24
   Думаю,да!Космическая отрасль.