Житомирянам запропонували дискусію щодо кредиту ЄБРР

2017-07-31, 10:14
  0     0

Житомирська громадська організація «Антикорупційний рух Житомирщини» пропонує на своїй сторінці в мережі Facebook дискусію на тему: чи варто ЄБРР давати гроші житомирським чиновникам.
Посилаючись на власний досвід розслідувань організація заявляє про те, що кошти, які надходять від іноземних структур часто використовуються не за призначенням. З огляду на те, що кредиті кошти необхідно потім повертати з бюджету, то житомирянам, на думку «Антикорупційного руху Житомирщини» варто замислитись про те, чи потрібно Житомиру за таких умов продовжувати брати кредити.

В повідомленні також йдеться по те, що в місті планують створити комунальну установу «Агенцію місцевого розвитку», яка візьме на себе функцію написання проектів, отримання та розпорядження коштами іноземних установ. Установу має очолити заступник начальника департаменту економіки Борис Пахолюк, який презентував Агенцію на останньому засіданні бюджетної комісії.

«Найголовніший аргумент в необхідності створення Агенції з боку пана Пахолюка виглядає аж занадто компрометуюче для міської ради. Мовляв, управління капітального будівництва не справляється з тими проектами, що є. Та через «зусилля» УКБ проект НЕФКО зараз під великим питанням. Він також назвав ще два проблемних підприємства КП «Житомирводоканал» та КП «Житомиртеплокомуненерго», які не дивлячись на численні зауваження НКРЕКП, більше ніж за рік, не спромоглись скласти інвестиційні програми. Тобто питання в тому, що управління та як мінімум два комунальних підприємства ніяк не можуть нормально працювати. І це, звичайно, камінь в бік міського голови Сергія Сухомлина. Чи за те, що робота провалена як завжди ніхто не відповідає? Прискорити темпи створення агенції за словами чиновника потрібно через те, що Житомир може найближчим часом отримати проект утеплення від ЄБРР на 23 млн. євро. А як показує практика та абсолютно справедливо говорить Борис Пахолюк – УКБ ці кошти довіряти не можна. Але питання також в іншому: де гарантії, що не навівши лад в декількох структурах, міський голова чи його підлеглі зможуть це зробити з новоствореною структурою? Чи агенція стане УКБ № 2? Скоріше за все так і вийде. І передумови для цього вже є. На засідання бюджетної комісії пан Пахолюк з’явився із презентацією на тему «ні про що». Жодної цифри, жодної конкретики, тобто ви спочатку затвердіть, а потім ми придумаємо цифри, які захочемо. Передбачається, що виконувати проекти для агенції мають спеціалісти за трудовими угодами, а кошти на фінансування структури платитимуть з бюджету.

Тож не дивно, що з таким посилом, Пахолюка «послали» доробляти презентацію та приходити з конкретними цифрами та планами» - йдеться в повідомленні «Антикорупційного руху Житомирщини».

Організація також розглядає варіант звернення до кредиторів, зокрема ЄБРР, щоб попередити про те, що доля коштів цієї міжнародної інституції, найімовірніше наслідуватиме вже існуючий досвід: «Тож дізнавшись про нову ініціативу ми замислились: можливо варто попередити ЄБРР про те, кому вони дають кошти? З одного боку ми, як житомиряни, двома руками за утеплення, з іншого не такою ціною коли на цьому крадуть кошти. Оскільки кошти кредитні, не варто забувати, що виплачувати їх все одно потрібно буде нам. До речі, бажання попередити кредиторів виникало не лише у нас. Так під час засідання НКРЕКП, коли на килимок викликали представників водоканалу, теплокомуненерго та заступника мера Олександра Фещенка, звернутись до іноземних інституцій з попередженням про неспроможність житомирської влади мав намір голова комісії пан Вовк».

Свою думку щодо дискусії житомиряни можуть висловити в коментарях під повідомленням на сторінці організації в мережі Facebook.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0