У Житомирській області теплопостачальні підприємства тимчасово призупиняють подачу тепла

2021-10-20, 18:11
  +18     0


Через потепління теплопостачальні підприємства Житомира, Новограда-Волинського та Коростеня на кілька днів призупиняють подачу тепла у квартири городян. Це підтвердили на самих теплопостачальних підприємствах. У Бердичеві роботу котелень не призупинятимуть.

У коментарі головний інженер "Житомиртеплокомуненерго" Руслан Погребняк сказав, що котельні їхнього підприємства призупинили роботу через потепління, оскільки середньодобова температура нині перевищує 8 градусів тепла. Жодних нарахувань для споживачів тепла за цей період не буде. Відновити теплопостачання попередньо планують у суботу, 23 жовтня.

"Будемо дивитися по суботі, який прогноз буде на той день. Якщо в суботу буде така ж висока температура, то, можливо, ще будемо стояти і в суботу. Якщо ж буде зниження температури, то будемо включатися – у нас обладнання готове, котельні працюють, не працюють лише котли. Газ на котельнях у нас є, тому ніяких питань немає, як тільки температура знижується – ми включаємо котли у роботу", – каже Руслан Погребняк.

Директорка комунального підприємства "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" Людмила Тодорович у коментарі розповіла, що в Новограді-Волинському роботу котелень призупинили з 8 години ранку 20 жовтня. За її словами, городяни отримають квитанції лише за фактично спожите тепло, оскільки всі будинки обладнані лічильниками обліку тепла. Призупинити подачу тепла вирішили з двох причин: через потепління і тому що підприємству виділили недостатній об'єм лімітів на газ.

"Ми подивилися прогнози – температура повітря зростає, – каже Людмила Тодорович. – Але ще у нас на жовтень встановлені ліміти на газ, яких недостатньо для цілодобового опалення. Це питання лишається невирішеним, хоча ми зверталися і до уряду, і до "Нафтогазу", і навіть до президента України за підписами міського голови, за депутатськими запитами – відповіді немає. Газу немає – він є лімітованим і для населення, і для бюджетних установ. Якщо температура вночі буде 8-10 градусів, то думаю, все буде нормально. 20 жовтня ми протопили, вдень температура була 14 градусів. Якщо так і буде, то два дні ми не подаватимемо тепла, а в суботу, 23 жовтня, на ніч знову його подамо. Якби нам дали достатньо газу, то ми не призупиняли б подачу тепла, а так мусимо це робити".

За словами очільниці коростенського комунального підприємства "Теплозабезпечення" Тетяни Баранівської, вони теж призупинили подачу тепла жителям Коростеня, бо це дозволяє температура і місту також виділили недостатні ліміти на газ.

"Лімітів, я думаю, всім не вистачає, бо їх розраховували, як середню цифру за жовтень останніх трьох опалювальних сезонів, а ми знаємо, що у минулі роки в цей період було тепло, на відміну від цьогорічної осені. Проте, якби не дозволяла погода, то ми, звісно, не стали б припиняти подачу тепла, бо це наші проблеми, як надавача послуг, як саме вирішувати ці питання. Ми 20 жовтня ще до 11 години ранку тепло подавали, працювали в нас і окремі котельні, які опалюють дитячі садочки. Що стосується дитсадків, то за кошти міського бюджету ще раніше закупили для них електрообігрівачі, тож, там з температурним режимом має бути все нормально. Але ми все одно будемо реагувати по ситуації з погодою – може ми добу постоїмо і почнемо подавати тепло, а може більше, ніж добу. Будемо дивитися, бо щось я такого особливого потепління не бачу", – говорить Тетяна Баранівська.

За словами очільниці "Теплозабезпечення", у Коростені будинки теж майже на 100% обладнанні лічильниками, тож, городяни платитимуть лише за фактично спожите тепло.

Керівник "Бердичівтеплоенерго" Сергій Приймак у коментарі сказав, що у Бердичеві котельні не зупинятимуть.

"Ми тільки 19 жовтня розпочали опалювальний сезон у місті, 20 жовтня його продовжили – заповнюємо системи, працюємо з ОСББ та з КВРЖЕПами. Призупиняти ми нічого не будемо", – поінформував Сергій Приймак.

Джерело Суспільне

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0