Аеропорт «Житомир» може найближчим часом отримати статус міжнародного

2018-03-13, 16:19
  0     0

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що Аеропорт «Житомир» вже за півтора місяця може стати міжнародним.

Таку інформацію він розповів, виступаючи 13 березня на брифінгу.

«Зараз є по аеропорту два питання. Перше: власники аеропорту, компанія Yanair, готова влітку цього року запустити чартерні рейси на Туреччину та інші напрямки з цього аеропорту при умові, що Кабмін надасть нашому житомирському аеропорту статус міжнародного. Це процедура, яка проходить зараз. Була проведена нарада в місті з нашими прикордонниками і службою ДФС. Потім обласна адміністрація провела нараду. Зараз проект знаходиться на підписанні в прикордонній службі в Києві і в ДФС. Після того, як буде погодження з цими службами, він іде на підписання з міністром. З міністром Володимиром Омеляном ми це відпрацювали, він підписує цей проект, і йде на Кабмін. Кабмін приймає рішення, надає статус аеропорту «міжнародний». Це планується зробити в термін приблизно півтора місяця», - каже міський голова.

«Паралельно йде питання по фінансуванню. Зараз вже зрозуміло, з якого фонду може бути профінансований цей проект. В минулому році два аеропорти отримали фінансування по програмі розвитку аеропортів України. У свій час була прийнята, у 2012 році, ця програма, до 2022 року вона діє. Минулого року Одеса отримала 500 мільйонів на злітну смугу з бюджету України, і Вінниця отримала суму приблизно у 230 мільйонів. Ось і ми плануємо в цьому році отримати суму на житомирський аеропорт, на ремонт смуги, по цій державній програмі. У нас, якщо відкривається аеропорт «Житомир», перш за все великий потік туристів піде з Білорусі. І для мене це також була новина, що з Білорусі немає чартерних рейсів в ту ж Туреччину, Єгипет. Білорусь не літає по чартерним програмам. І майже всі білоруські туристи літають чи через Москву, чи через Київ. І дуже велика загрузка цих чартерів саме з Білорусі. У нас до Білорусі ближче, і ми зможемо отримати потік пасажирів. Також Рівне, Вінниця, Хмельницький й інші міста, які поруч з Житомиром, їм зручно буде користуватися цим аеропортом. І правий берег Києва доїхати до Житомира може на автомобілі скоріше, ніж до Борисполя в час пік», - підкреслив Сергій Сухомлин.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0