Сплата у 2017 році податку на нерухоме майно

2017-09-21, 09:30
  0     0

Податок на нерухоме майно по місту Житомиру сплачується за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі за їх частки власниками таких об’єктів щорічно.Оподатковується загальна площа об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток.

Фізичні особи у 2017 році за житлову нерухомість сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2016 рік із застосуванням ставки податку - 6,89 грн за 1 кв. метр, за нежитлову нерухомість комерційного призначення за 2017 рік – 32,0 грн за 1 кв. метр.

У разі неотримання повідомлення – рішення органу Державної фіскальної служби про суму сплати, податок сплачується до кінця 2017 року.

Для фізичних осіб база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності, зменшується для:

  • квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
  • будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
  • різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності квартир та будинків) – на 180 кв. метрів.
          Юридичні особи податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2017 рік сплачують щоквартально за житлову та нежитлову нерухомість в залежності від місцезнаходження об’єктів згідно самостійно визначених зобов’язань:

  • центральна частина міста – 32,0 грн за 1 кв. метр;
  • серединна частина міста – 24,0 грн за 1 кв. метр;
  • інші – 16 грн за 1 кв. метр.
Крім того, додатково оподатковуються об'єкти житлової нерухомості, площа яких перевищує 300 кв. метрів для квартир і 500 кв. метрів для житлових будинків у сумі 25 000 грн за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частки).

Податок сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Якщо не сплачується узгоджена сума податку, платники притягуються до відповідальності у вигляді штрафу та пені.

У разі виявлення органами фіскальної служби об’єкту нерухомого майна, по якому не був сплачений податок, такий податок нараховуватиметься за три роки до моменту виявлення з нарахуванням штрафних санкцій.

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлено рішенням Житомирської міської ради від 10.06.2017 № 932 з внесеними змінами рішенням від 14.07.2016 № 253. Дані документи розміщено на сайті Житомирської міської ради http://zt-rada.gov.ua/.

Департамент бюджету та фінансів Житомирської міської ради
 


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0