15-річний досвід святкування Івана Купала на Житомирщині – що особливого

2018-07-09, 09:49
  0     0

Івана Купала – чим не привід згадати народні традиції, легенди минувщини і забути бодай на день-ніч про сучасну прагматичність.

Із цим погодилося майже 50 тисяч гостей фестивалю "Купальські роси"

Вже 5 років як село Немиринці на Купала збирає людей. Цей рік винятком не став. Кореспонденти "5 каналу" спостерігали за дійством. 

Зацікавити своїх дітей народними традиціями Оксана вирішила на купальському фестивалі у Немиринцях. Родина приїхала із Вінниччини. Разом збирають для вінка польові квіти.

"Збираємо ті, які підійдуть для вінка. Ось Миколайчик ми взяли додому як оберіг. У вінок він не піде, бо дуже колючий. А так збираємо всі, які квітнуть, і з довгими стволами", - пояснює учасниця фестивалю Оксана Мельниченко.

Івана Купала на Житомирщині

Таких віночків на фестивалі сотні, й усі - різні.

"Збирала кожну квіточку. Зранку допомагала мені пласти цей віночок бабуся. Його пускають на річку. Куди вінок попливе – з тієї сторони чекати кохання. Кожна квітка символізує щось. Наприклад, ромашка символізує чистоту і вірність, сімейна роза – сімейність. Вона колюча трішки, щоб у сім’ї була гострота", – розповідає ще одна учасниця заходу Яна Поліщук.

Івана Купала на Житомирщині

Відроджувати купальські традиції у Немиринцях узялися понад 15 років тому. Раїса Максименко не пропустила жодного фестивалю. Жінка згадує, що раніше це свято відзначали з меншим розмахом.

"Не так відзначали, а в кожному господарстві стояла верба, вербу вбирали. Дівчата і хлопці приходили й співали", – пригадує пані Раїса Максименко.

Щойно заходить сонце, у Немиринцях починається театралізоване дійство "Магія Купальської ночі". Запальні танці, обряди з водою та вогнем підсилюють піротехнічні спецефекти. Тут і Марена, й опудало, і традиційне ворожіння на вінках.А от кульмінацією свята стало запалення багаття, навколо якого до пізньої ночі танцювала кількатисячна юрба.

"Чудово! Взагалі дуже круто. Я вже п’ятий рік їжджу, і взагалі атмосфера чудова", - не приховує захвату Олена Оверчук.

"Обов’язково приїдемо ще, тому що тут так надихає! Стільки заряду! Будемо відходити не один день від цього", - додає учасниця фестивалю Майя Вдовенко.Оксана Трокоз, Тетяна Соболь, Житомирська область, "5 канал"

За матеріалами 5


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0