Приватне підприємство незаконно видобуло на Житомирщині понад 800 000 кубометрів піску - прокуратура

2018-09-04, 12:28
  0     0

Як повідомляє прокуратура Житомирської області, у Житомирській області закінчено розслідування незаконного видобутку піску в с. Стрижівка Коростишівського району. 

«Так, 30.08.2018, Коростишівською місцевою прокуратурою затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно директора ПП ВКП« Проспект », який обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 239-1 (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхнево кулею) земель) та ст. 254 (безгосподарське використання земель) КК України на території Стрижівської сільської ради Коростишівського району», - повідомляє прокуратура.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що приватне підприємство на земельних ділянках сільськогосподарського призначення площею майже 9 га, без спеціального дозволу, використовуючи спеціальну техніку, зокрема, й земснаряд, проводило незаконний видобуток піску в промислових обсягах. 

Протягом 2013-2018 років підприємство видобуло 840 тис. Куб. м піску, вартість якого оцінюють в 182 млн грн.

За такої злочинної діяльності було знято та перенесено ґрунтовий покрив, зруйновано родючий шар ґрунту, що призвело до безгосподарського використання угідь та виведення їх із сільськогосподарського обороту.

У зв’язку з неефективним досудовим розслідуванням, яке проводив відділ місцевої поліції, більшість слідчих дій у провадженні виконано безпосередньо прокурорами Коростишівської місцевої прокуратури, в порядку реалізації повноважень, визначених ст. ст. 36, 93 КПК України.

Зокрема, призначено низку судових експертиз, за результатами висновків яких установлено, що внаслідок незаконного зняття родючого шару ґрунту, навколишньому природному середовищу заподіяно шкоди на суму 156 тис. грн. Ще на 104 тис. грн завдано збитків державі використанням землі не за цільовим призначенням.

Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 239-1, ст. 254 КК України скеровано до Коростишівського районного суду для розгляду по суті.

Публічне обвинувачення у суді забезпечуватиме Коростишівська місцева прокуратура.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0