На Житомирщині в лісах та полях розкидають їстівні брикетики з вакциною від сказу для диких тварин

2018-09-10, 16:31
  0     0

Як повідомляє Житомир.info з посиланням на головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, на Житомирщині буде проведена осіння кампанія пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин.

«Спеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ ДПСС в Житомирській області інформують мешканців Житомирщини про початок проведення осінньої кампанії пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин (вовків, лисиць, в т.ч. безпритульних собак). Зазначена кампанія проводитиметься відповідно до Розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України № 100 від 03 вересня 2018 р. щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин з метою збереження стабільної епізоотичної ситуації зі сказу на території Житомирської області протягом вересня-жовтня. Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину буде здійснюватись повітряним методом (літак, гелікоптер). Загалом кампанія з 10 вересня розпочнеться у Чернівецькій, Івано-Франківській, Хмельницькій областях, у Житомирській області – орієнтовно наприкінці вересня», - відзначає сайт Держпродспоживслужби.

У прес-службі відомства пояснили, як саме проводитиметься вакцинація, та підкреслили, що такий спосіб щеплення від сказу є абсолютно безпечним і для тварин, і для людей.

«Такий спосіб вакцинації безпечний і для людини, і для навколишнього середовища. Спеціально вибраний саме такий варіант: використовуються невеличкі їстівні брикети-приманки з приємним запахом, аби на них фокусувалися лише тварини, а всередині – активна вакцина. Розкидатиметься вакцина над територією, де проживають дикі тварини, – не над містом, не над жодними іншими населеними пунктами. Лише над лісами і полями. Як пояснюють фахівці, чітко визначатиметься смуга, за якою летітиме літак чи гелікоптер. Інформуючи про кампанії пероральної вакцинації, маємо на меті попередити людей і уникнути непорозумінь, адже останнім часом є багато звернень стосовно того, що фермери за допомогою літальних засобів виконують обприскування полів. Також грибникам і ягідникам не варто лякатися, якщо помітять у лісі такий брикетик», - відзначили у прес-службі Держпродспоживслужби в Житомирській області.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0