В області над лісами та сільгоспугіддями розкидають вакцину від сказу. ФОТО

2018-10-08, 10:56
  0     0

Як повідомляє прес-служба головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, на території Житомирщини розпочалась кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу з застосуванням трьох одиниць авіаційної техніки шляхом розповсюдження принад з вакциною. Розповсюдження принад проводитиметься поза межами населених пунктів над лісовими та сільськогосподарськими угіддями.

Планується охопити площу 25481 км кв. (що становить 85% території області), на якій буде розповсюджено 509,62 тис. доз вакцини.

«Орієнтовно на 1 кв. км потраплятиме близько 20 доз. Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясо-кісткового борошна. Всередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина Орісвак, виробник ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари)», – повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Тут також звертають увагу, що стабільну епізоотичну ситуацію стосовно сказу можливо забезпечити тільки при системній роботі з проведення компаній пероральної вакцинації, а саме обробці території області два рази на рік протягом 3-5 років поспіль в комплексі з парентеральною вакцинацією домашніх тварин.

Орієнтовно заходи з імунізації на території області будуть проходити до 15 жовтня. У Держпродспоживслужбі звертаються з проханням до жителів області не хвилюватися, побачивши принаду або літак, який розкидає брикетики, та в жодному разі не чіпати їх та не переносити з місця.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0