З 2018 року дороги Житомирської області змінять своє підпорядкування

2017-10-25, 12:37
  -1     0

25 жовтня за повідомленням  Житомир.info з посиланням на прес-службу автомобільних доріг у житомирській області стало відомо, що після 2018 року дороги Житомирської області «децентралізують» їх передадуть до управління місцевим органам влади.


«Українські дороги катастрофічно зношені. Щоб поліпшити ситуацію, з 2018 року «Укравтодор» в рамках децентралізації передає дороги обласного та районного значення під управління місцевої влади. Вже з 1 січня 2018 року, згідно з розпорядженням КМУ від 2 жовтня 2013 року №759-р «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення», автомобільних доріг загального користування місцевого значення передадуть зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України в управління місцевим органам влади», - зазначає САД.

Згідно з даними прес-служби, працівниками Служби автомобільних доріг проведена інвентаризація доріг та підготовлені акти приймання-передачі.

«З 1 січня 2018 року на балансі Служби автомобільних доріг у Житомирській області залишиться 26 шляхів державного значення – це 1606 кілометрів. В підпорядкування Житомирської ОДА відійде 948 (6941, 5 км) шляхів місцевого значення», - повідомляє прес-служба.

САД відмічає що зношеність головних доріг складає майже 97%. Такі дані свідчать говорять про те, що їх необхідно будувати заново. Більша частина мережі українських доріг збудована ще в 80-х роках. Однак через 37 років навантаження на траси виросло в п’ять разів.

«Фінансування на ремонти та утримання державних шляхів надходитиме з Дорожнього фонду, який запрацює з початку 2018 року та буде наповнюватись з трьох джерел: акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти і з імпортованих на митну територію України транспорту і шин. Ці грошові надходження не можна буде використати на щось інше, крім ремонту доріг. На повну фонд почне працювати у 2020 році. У 2018 році тільки 50% податків будуть направлені на дороги, в 2019 - 75%, а в 2020-му - 100%», - відзначає САД.

Розподіл коштів по областях буде пропорційний протяжності доріг, що знаходитимуться на балансі обласної державної адміністрації та буде здійснюватися за рахунок територіальних дорожніх фондів, які безпосередньо пов'язані з Дорожнім фондом. За більшість доріг буде відповідати місцева влада, - інформує Служба автодоріг.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0