Житомирщині не вистачає коштів на виплату субсидій

2017-11-01, 07:05
  0     0

Депутати Житомирської обласної ради планують звернутися до Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо збільшення обсягів субвенції з державного бюджету на оплату субсидій.


31 жовтня такий проект рішення сесії розміщений на сайті облради.

«Ми, депутати Житомирської обласної ради, стурбовані ситуацією щодо недостатнього виділення на 2017 рік бюджету Житомирської області субвенції з державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот. У поточному році обсяг субвенції для бюджету області становить 2 287,7 млн грн. На початок року кредиторська заборгованість місцевих бюджетів області в частині вищевказаних пільг та субсидій населенню становила 918,8 млн грн, фактичні нарахування за січень-вересень склали 1731,5 млн грн. Таким чином, обсяг бюджетних зобов’язань, що виникли на початок та протягом дев’яти місяців 2017 року, вже перевищив затверджений річний обсяг субвенції на суму 362,6 млн грн. Потреба в коштах на 2017 рік для проведення належних розрахунків по пільгах та субсидіях населенню з оплати житлово-комунальних послуг становить 3026,5 млн грн. Отже, загальний обсяг недостатності субвенції складає 1 657,3 млн грн», - йде мова у підготовленому зверненні.

Зазначається, що місцеві бюджети області, починаючи з жовтня поточного року, не зможуть у повному обсязі розраховуватися за надані послуги з підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг та виплати монетизованої частини невикористаних субсидій з отримувачами субсидій.

«Вказане призведе до соціальної напруги серед громадян та неспроможності підприємств своєчасно і в повному обсязі розраховуватися з енергопостачальницькими організаціями за отримані енергоносії, що, в свою чергу ставить під загрозу забезпечення сталого проведення опалювального сезону. Враховуючи викладене, наполягаємо на внесенні відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та збільшенні обсягу вищезазначеної субвенції для Житомирської області на поточний бюджетний рік.

На тринадцятій сесії обласної ради, яка відбудеться 2 листопада планується прийняти це звернення.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0