В Житомирі перевірили, як дотримуються закону щодо паркування.Фото

2017-11-01, 07:55
  0     0

За повідомленням  Житомир.info  з посиланням на речника патрульної поліції , за неаргументоване  паркування на місцях для людей з інвалідністю поліцейські будуть  штрафувати водіїв та навіть справа  може дійти до  евакуювання  автівки порушників. 

«Відповідно до ст. 122 КУ «Про адміністративні порушення», ч. 5 передбачається відповідальність у вигляді штрафу від 1020 до 1700 грн. Приймає рішення безпосередньо патрульний поліцейський, який розглядає справу. Також передбачена евакуація, якщо водій, який не має права паркуватися на таких місцях. Тобто, якщо це не інвалід і не особа, що перевозить інваліда, автомобіль може бути евакуйований без згоди на це водія або в разі істотного перешкоджання руху», - повідомляє  прес-офіцер патрульної поліції Житомира Ігор Іванюк.

Наразі, каже речник патрульної поліції, про кількість складених постанов про порушення паркування говорити зарано. Однак запевняє: проводять роз’яснювальні роботи серед водіїв та власників торгівельних мереж, біля яких облаштовані стоянки.

«З 26 жовтня патрульні поліцейські ведуть цю лінію роботи, роз’яснюють водіям. Є випадки, коли під’їжджають, роблять зауваження, спілкуються з водіями, і водії надають документи, що посвідчують інвалідність. Тобто, може не бути знаку, що особа за кермом інвалід, але мають при собі документ, підтверджуючий це - і тоді питання зникає. Писали користувачі соцмереж, що там часто порушують правила дорожнього руху. Під’їжджали до керівництва, спілкувалися з ними, вони, звичайно, зрозуміли. Сказали, що будуть спеціально клеїти додаткові банери для того, щоб інформувати водіїв, а також попереджати водіїв про адміністративну відповідальність за допомогою гучномовців. Тому власники таких приміщень ідуть назустріч, адже вони хочуть, щоб усе було відповідно до закону», - інформує  прес-офіцер патрульної поліції Житомира.

Для перевірки дотримання водіями  правил паркування, проводиться спостереження. Стоянка одного із найбільших торгівельних центрів міста. Паркомісця для людей з інвалідністю є, розташовані вони близько до входу в будівлю та практично всі зайняті. Однак на жодній з припаркованих машин не побачили  розпізнавальної наліпки «інвалід». Однак, як казали в поліції – можна й без наліпки, головне, щоб були відповідні підтверджуючі документи. Очікуємо  на водіїв. Однак ті  не дуже  охочі до розмов.

Одні в своє оправдання кажуть, буцімто возять людей з інвалідністю, інші ж навпаки - запевняють, що самі є такими є,  та  жодних підтверджуючих документів так і не показують.

Паркуватися на місцях для людей з інвалідністю зась, - розповідає  Артем. І справа тут не у штрафах, а у людяності. В іншому випадку, певен, можна й на себе таким чином накликати біду.

«Якщо ти паркуєшся там, то значить ти хочеш таким бути. Я нормальна, здорова людина», - каже  Артем.

З-поміж інших бачимо: на спеціально відведеному місці паркується авто з розпізнавальною наліпкою. До слова, перше за 30 хвилин. Знайомимось із водієм. Його звати Анатолій, він колишній пожежник та має інвалідність другої групи. Чоловік зізнається, що він  не зловживає перевагами «особливого паркування», однак каже: хотілося б бачити більше поваги до людей з інвалідністю.

«Я не бажаю людям інвалідності, але має бути повага якась. У мене, з моєю хворобою навантажень не можна мати. Але я не опускаю руки, можу й в іншій стороні поставити, немає питань, але повага має бути», - зазначає  Анатолій.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0