В області провели обстеження річок

2017-07-27, 12:00
  0     0


Екологами з метою посилення державного нагляду (контролю) за станом використання і охорони земель водного фонду та поверхневих вод в межах Житомира, у березні-травні поточного року за участю представників громадської організації Національний Корпус проведено чергове щорічне обстеження прибережно-захисних смуг малих річок на території міста, а саме: р. Крошенки, р. Кам’янки, р. Путятинки, р. Лісної, р. Руденки (Ставровка) та р. Вошивиці.

«Для встановлення санітарного стану водних об’єктів відібрано 41 пробу (в т.ч. в місцях несанкціонованих скидів). Окрім того, під час здійснення обстежень за порушення вимог природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу було притягнуто 21 особу (встановлених в ході проведення заходу) за статтями 59 ч. 1 (порушення правил охорони вод), 53-1 (самовільне зайняття земельної ділянки) та 53 (порушення правил використання земель) Кодексу України про адміністративні правопорушення та проведено профілактична робота з населенням, спрямована на подальше недопущення порушень природоохоронного законодавства», - зазначається  у повідомленні екологів.

Порушення, які найчастіше виявляють екологи це: несанкціоновані сміттєзвалища у водоохоронних зонах та прибережно-захисних смугах річок на території міста Житомира, випуски господарсько-побутових стічних вод, незаконне будівництво (розташування об’єктів) в прибережно-захисних смуг річок та інше.

«Зволікання та ігнорування проблем призводить лише до погіршення екологічного стану річок (водних артерій) та інших природних ресурсів. Перелічені малі річки, більшість яких, забруднені стічними (зворотними) водами протікають по населеному пункту й впадають у р. Тетерів, яка є правою притокою Дніпра (впадає у Київське водосховище), що в свою чергу може призвести до виникнення екологічних проблем, як зокрема дефіциту водних ресурсів.  На основі проведеного аналізу досліджень основних гідрохімічних показників, загальний екологічний стан малих річок міста Житомира можна оцінити як незадовільний», - повідомляють екологи.

На адресу міської ради направлені матеріали обстеження по результатах проведених заходів, із протоколами вимірювання показників складу і властивостей вод, щоб вжити заходи реагування по усуненню порушень природоохоронного законодавства.
На території області загалом протікає 2822 річки (з яких 2814-малих та 8 середніх), загальна довжина яких складає 13.7 тис. км. Останнім часом через виробничу діяльність людей та підвищення середньорічної температури, водні запаси у джерелах зменшуються, частина витоків річок замулилась, через що поповнення річок та водойм зменшилось, інформує Державна екологічна інспекція у Житомирській області.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0