«Антисанітарія та зношена білизна» — у Житомирі перевірили центр реабілітації для дітей

2019-01-31, 16:59
  0     0

В обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» у Житомирі відбулася перевірка, яка виявила низку серйозних порушень.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби уповноваженої Верховної Ради України з прав людини.  Перевірку проводив відділ моніторингу прав дитини і сім’ї Секретаріату омбудсмена.


На момент перевірки у центрі проживали 47 дітей, з яких четверо — сироти, семеро — позбавлені батьківського піклування та 36 дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Під час перевірки встановили, що хоча більшість дітей відвідують батьки і родичі, є ті, яких не відвідують їхні батьки. Адміністрація при цьому не аналізує ці факти і не інформує відповідні служби про необхідність роботи з батьками.

Також зафіксували порушення у забезпеченні дітей медичною допомогою. Перевірка встановила, що дитина була травмована, проте в її медичній карті не було відповідного запису. Крім того, було виявлено велику кількість дітей, хворих на ГРВІ, що свідчить про відсутність контролю, як із боку медичного персоналу, так і з боку вихователів, — зокрема, під час перевірки виявили, що взуття та одяг дітей були вологими.

Умови проживання дітей визнали незадовільними.

«Поганий санітарний стан практично усіх приміщень, відсутнє вологе прибирання, підлога брудна, липка, поверхні меблів вкриті пилом. В кухонному блоці також панує антисанітарія. Через порив труби у коридорі, вода заливала дитячі шафи на першому поверсі. У більшості санвузлів сантехніка або зламана, або потребує негайного ремонту. У кімнатах для відпочинку дітей є ліжка та шафи, проте відсутні столи, тумбочки та стільці. Постільна білизна зношена, матраци брудні. У дітей немає доступу до мила та зубної пасти. В одній із дитячих груп всі зубні щитки та паста зберігаються в дитячому іграшковому відерці. Кожна дитина користується єдиним рушником для обличчя та ніг. Особиста білизна для щоденного використання дітьми теж не виявлена. Всі ці факти свідчать про порушення прав дітей на особисту гігієну», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що адміністрація центру не забезпечила вихованців путівками в оздоровчі установи влітку 2018 року. 


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0