Міністр юстиції надає консультацію, що стосується виїзду дитини за кордон

2017-11-28, 14:02
  0     0

Якщо один з батьків добровільно не дає дозвіл на виїзд дитини за кордон, таке право можна отримати через суд.


За повідомленням Житомир.info з посиланням на головне  територіальне  управління  юстиції у Житомирській області, консультацію надає міністр юстиції Павло Петренко.

«Доброго дня, пане Міністре! Хочу спитати у вас поради. Ми з чоловіком вже 2 роки не живемо разом, офіційно розлучені. Наш спільний син проживає зі мною. Аліментів мій колишній не платить, дякувати Богові, можемо нормально жити і без його допомоги. Єдина проблема – не можу з сином поїхати відпочити за кордон, бо його батько принципово не дає дозвіл. Чи можна якось вирішити це питання?».

Які правила виїзду осіб, які не досягли 16-річного віку?

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків  та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку. 
 Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Як отримати дозвіл на виїзд за кордон дитини?

Найкращим варіантом є добровільне отримання такого дозволу. Згода батьків на виїзд громадянина України, який не досяг 16-річного віку, за кордон, оформляється у вигляді заяви, на якій справжність підпису батьків засвідчується нотаріально.
Для вчинення цієї нотаріальної дії можна звернутися до державної нотаріальної контори чи до приватного нотаріуса.

Якщо один з батьків принципово не хоче давати дозвіл?

За відсутності згоди одного з батьків виїзд дитини за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.
Позовна заява про надання дозволу на виїзд без згоди та супроводу одного з батьків подається в порядку цивільного судочинства до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання або перебуванням відповідача.

За подання заяви особа сплачує  судовий збір у розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України «Про судовий збір».

Які документи для цього потрібні?

У позовній заяві повинні бути зазначені:

  • мета виїзду дитини за кордон (лікування, відпочинок, відвідування родичів тощо);

  • період перебування за кордоном дитини;

  • місце перебування (проживання) дитини за кордоном;

  • факт відмови другого з батьків у наданні згоди на виїзд дитини за кордон.

До позовної заяви необхідно додати також докази, що підтверджують викладені в заяві обставини. Так, документами, що підтверджують мету виїзду дитини за кордон, можуть бути: довідка з лікувального закладу про те, що дитина потребує лікування за кордоном, туристична путівка, путівка в санаторій, запрошення від родичів тощо.

Зверніть увагу!

Міністерство юстиції розробило законопроект, який посилює відповідальність батьків, котрі ухиляються від сплати аліментів. Серед іншого, документом передбачається, що той із батьків, який не забезпечує свою дитину, а сума боргу перевищує 6 місяців, тимчасово втрачає право вирішувати питання виїзду дитини за кордон з тим із батьків, з ким дитина проживає, до погашення такої заборгованості.
Законопроект Верховна Рада розглянула і прийняла у І читанні. Нині триває підготовка до ІІ читання.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

За  докладною інформацією звертатися до фахівців відділу  з питань нотаріату головного територіального управління юстиції у Житомирській області: (0412) 41-87-90, 22-52-39.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0