Мешканцям приватного сектору міста Бердичева, що постраждали від градопаду, грошей не дадуть

2017-11-28, 16:43
  0     0

Про це стало відомо на засіданні виконавчого комітету міста Бердичева, яке відбулося у вівторок, 28 листопада.


Нагадаємо, що раніше Кабінетом Міністрів України було виділено 5 млн. гривень з резервного фонду державного бюджету на допомогу мешканцям приватного сектору, що постраждали від граду. Однак усе виявилося не так просто.

Не дивлячись на звернення міської влади та голови Житомирської ОДА, Кабінет Міністрів України своїм рішенням чітко прописав, що гроші виділяються на закупівлю будівельних матеріалів, тобто шиферу та ондуліну. Процедура закупівлі має проводитися управлінням житлово-комунального господарства міста Бердичева через систему «Прозоро». Прийняти і освоїти усі виділені кошти потрібно до 28 грудня – а їх ще й досі немає.

Зберігати закуплений шифер та ондулін будуть у закритих приміщеннях на території комунального підприємства «Бердичівкомунсервіс», і видавати згідно графіку, розробленому міською комісією щодо розгляду заяв з питання надання матеріальної допомоги мешканцям міста, постраждалим від надзвичайної ситуації 21.09.2017 року. Вивезення будівельних матеріалів буде проводитися громадянами власними силами.

Залишок коштів з міського та обласного бюджету, які були виділені на матеріальну компенсацію завданих збитків (а це трохи більше одного мільйона гривень) буде пропорційно розподілено між постраждалими відповідно до розміру завданих збитків.

Нагадаємо, що раніше заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Онофрійчук закликав бердичівлян усувати наслідки негоди своїми силами, а вже потім, після завершення процедри виділення коштів з держбюджету, отримувати матеріальну компенсацію на основі наданих чеків. Тепер же люди, які придбали покрівельні матеріали за власний кошт, будуть мати «у запасі» ще 10-20 листів шиферу чи ондуліну. Про всяк випадок.

Відповідаючи на питання журналістів міський голова Василь Мазур зазначив, що у тому не є їх вина, адже рішення Кабінету Міністрів України прийняте саме таке, і часу на внесення змін до нього немає. Водночас він закликав управління житлово-комунального господарства у найкоротші терміни провести закупку шиферу та ондуліну через систему «Прозоро». Найгірше те, що якщо торги зірвуться – є реальна загроза тому, що кошти не будуть освоєні до 28 грудня цього року, таким чином приватний сектор залишиться при своїх інтересах.

За матеріалами  Бердичів BIZ

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0