Обласне управління ДФС повідомило, як працює «ліквідована» житомирська податкова міліція

2017-11-30, 14:13
  0     0

В кінці 2016 року податкову міліцію випадково «скасували» законотворці, однак наразі вона продовжує свою роботу в тому ж статусі, який був, у законному правовому полі.


Про це на брифінгу в головному управлінні Державної фіскальної служби в Житомирській області 30 листопада повідомив перший заступник начальника ГУДФС Іван Гілета, що координує діяльність підрозділів податкової міліції.

«Правовий статус податкової міліції був закріплений в податковому кодексі України розділом 18-м зі значком 2. Всім відомо, що наприкінці минулого року цей розділ ліквідували. Але підпунктами про діяльність податкової міліції було чітко вказано в прикінцевих положеннях, що діяльність податкової міліції буде ліквідована тоді, коли буде створено інший орган. Тобто, ми мали залишитися. Але відбулася технічна помилка, змінили пункти, і податкову міліцію випадково скасували. Хочу зауважити, що діяльність податкової міліції регламентована не тільки Податковим, а й Кримінальним та Кримінально-процесуальним кодексами, а також Законом України про оперативно-розшукову діяльність. У новому Законі про поліцію діяльність податкової міліції регламентована статтями 42 і 46 в частині застосування спецзасобів – зброї та кийків, якими ми досі користуємося. Ввийшов такий правовий казус», - зазначив Іван Гілета.

Як назву буде носити новий податковий орган, що змінить податкову міліцію, поки невідомо.

«Мала бути служба фінансових розслідувань. Останнім часом кажуть, що буде Служба фінансової безпеки. В даний час всі законопроекти внесені на розгляд комітету Верховної Ради. Наскільки мені відомо, їх є три. Який законопроект буде прийнятий і кому буде підпорядкована фінансова поліція чи як би вона називалася, поки невідомо. Бізнес тішиться, що нас ліквідували, але невідомо, буде нова служба кращою чи суворішою. Багато хто з підприємців спочатку не хотів виконувати наші ухвали суду, але на кінець року люди зрозуміли, що ми працюємо в правовому полі. Якби ми не були в правовому полі, то суди не давали б нам ухвали та дозволи, і були б у прокуратури запитання. Поки ми працюємо в тому статусі, в якому є», - підсумував Іван Гілета.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0