Фонд соціального захисту в Житомирі обшукують київські правоохоронці

2017-08-06, 17:05
  +1     0

4 серпня прес-служба Національної поліції повідомила, що поліцією викрита схема, за якою були привласнені кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності.


«Слідчі Генеральної прокуратури України та оперативники Управління захисту економіки в місті Києві Нацполіції провели санкціоновані обшуки у Києві та Житомирі. Вилучили фінансово-господарську документацію, зброю, комп’ютерну техніку та 2,6 мільйона гривень. У межах кримінального провадження працівники Головного слідчого управління ГПУ та Управління захисту економіки в місті Києві ДЗЕ Нацполіції викрили схему розкрадання коштів Фонду. Продовж 2017 року службові особи виконавчої дирекції установи без погодження профільних міністерств самостійно приймали рішення про використання коштів на закупівлю різних робіт та послуг. Гроші для соціальних виплат витрачались на розміщення реклами, ремонтні роботи, тощо», - зазначається у повідомленні.

За завищеними цінами фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності укладались договори з підконтрольним комерційними структурами. Надлишок державних коштів був конвертований у готівку шляхом проведення підприємствами-постачальниками безтоварних операцій із фіктивними суб’єктами господарювання. Сума збитків наразі встановлюється.

3 серпня слідчі ГСУ ГПУ та оперативники УЗЕ в м. Києві Нацполіції за участю полку поліції особливого призначення столичної поліції провели санкціоновані обшуки у Києві та Житомирі. Процесуальні дії також проводились у приміщеннях держустанови, та за місцем мешкання учасників злочинної схеми.«Правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію, печатки комерційних підприємств, зброю, комп’ютерну техніку та 2,6 мільйона гривень», - інформує Нацполіція.

Досудове розслідування проводиться в межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Фото та відео з сайту  Нацполіції

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0