АМКУ повідомив, що споживачі переплатили «Житомиробленерго» 2,6 мільйона за світло

2019-11-29, 10:54
  0     0


Антимонопольний комітет рекомендував акціонерному товариству «Житомиробленерго» провести взаєморозрахунки зі 755 споживачами, які переплатили 2,6 млн грн за електричну енергію.

Про це 18 листопада поінформував сайт Житомирського обласного територіального відділення АМКУ.

«Житомирським обласним територіальним відділенням проводиться дослідження ринків послуг з виробництва, розподілу, передачі та постачання електричної енергії у межах Житомирської області (…). В ході дослідження Відділенням встановлено, що з 01.01.2019 АТ «Житомиробленерго» припинило свою діяльність в частині постачання електричної енергії, у зв’язку з чим на особових рахунках окремих споживачів станом на 01.01.2019 обліковувалася переплата. Станом на 24.10.2019 товариством 755 споживачам не повернено переплату за спожиту електричну енергію, розмір якої складає 2 650 020,13 грн. Таким чином, споживачами проведено подвійну оплату (виділено редакцією) за обсяг електричної енергії, на який здійснено переплату. Отже, АТ «Житомиробленерго» не вжито дієвих заходів щодо повернення споживачам переплати коштів за спожиту електричну енергію у повному обсязі», - підсумовує АМКУ.

За висновками комісії, так дії АТ «Житомиробленерго» можуть призвести до порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем в частині вчинення дій, які можуть призвести до обмеження інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

«З метою запобігання порушенню законодавства про захист економічної конкуренції, керуючись статтями 14 та 17 Закону України “Про Антимонопольний комітет України”, адмінколегія відділення рекомендує АТ “Житомиробленерго” вжити заходів щодо проведення взаєморозрахунків, враховуючи обліковану переплату за спожиту електричну енергію на особових рахунках споживачів, яка виникла до 1 січня 2019 року», - резюмує відділення.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0