У Житомирі рятувальники ліквідували умовну аварію з розливом аміаку на підприємстві. ФОТО

2020-02-27, 12:33
  0     0

26 лютого рятувальники обласного центру провели тактико-спеціальні навчання на хімічно-небезпечному підприємстві ЖККП «М'ясомолторг» Житомирської обласної ради, в якому під час технологічного процесу використовується велика кількість аміаку. Згідно задуму, у результаті зовнішнього втручання сталася розгерметизація аміачного трубопроводу, внаслідок чого розлився аміак на площі близько 300 кв.м.

Про це повідомляє пресслужба управління ДСНС України у Житомирській області.

Про аварію на «101» повідомило керівництво об’єкту. Також вони сказали, що в місці витоку аміаку опинилися троє людей, які втратили свідомість від вдихання парів небезпечної речовини. До прибуття рятувальників адміністрація розпочала евакуацію працівників та проведення робіт по перекачці аміаку в аварійну ємність.

За викликом №2 на підприємство почали прибувати рятувальні підрозділи міста у спеціальних захисних костюмах. Персонал розповів, що пролито близько 2т аміаку. Керівник гасіння пожежі створив три оперативні дільниці – 1-а розпочала пошуково-рятувальні роботи потерпілих, 2-а – роботи по осадженню хмари аміаку та розбавленню розлитого аміаку до безпечної концентрації, 3-а – накладали бандаж на пошкоджений ресивер та проводили розвідку місця витоку і визначали безпечну зону, де особовий склад може працювати без засобів захисту органів дихання та шкіри.

Орієнтовно за 30 хвилин фахівці ДСНС локалізували аварію та продовжили ліквідацію її наслідків. На надзвичайну подію залучалося 35 чоловік особового складу на 6 спецавтомобілях.

У процесі проведення навчання нам було важливо перш за все дізнатися як діє в такій ситуації персонал об’єкту, робота якого в цілому впливає на загальний результат процесу. Також ми підвищили навички роботи наших фахівців, починаючи з визначення зони ураження, накладання бандажу, осадження розбавлення хмари аміаку тощо – розповів заступник начальника Управління ДСНС Житомирщини Олег Держанівський. Також він зазначив, що навчання пройшли задовільно, але тим не менше є ряд недоліків, які наприкінці були обговорені, як з особовим складом, так і з персоналом підприємства.
 
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0