На Житомирщині знижується рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції

2018-01-16, 10:32
  0     0

За повідомленням відділення організації епідеміологічних досліджень Державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» протягом останніх 5 тижнів на Житомирщині спостерігається незначне поступове зниження захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

«З початку епідсезону (з 40 тижня 2017 р.) в області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області захворіли 76462 особи. Протягом останніх 5 тижнів відмічається незначне поступове зниження захворюваності. За останній тиждень (2 тиждень року) зареєстровано 4055 випадків захворювань, інт. пок. 326.7 на 100 тис. населення, що на 2,8% менше, ніж за попередній тиждень, і на 54,6% нижче епідемічного порогу (720.0). Перевищення епідемічного порогу не зареєстроване на жодній адмінтериторії», - повідомляє лабораторний центр.

Порівнюючи з попереднім тижнем захворюваність дитячого населення знизилась на 2,6%, захворіло 2603 дитини (64,2% від усіх хворих). Найвищий показник захворюваності зберігається серед дітей до 4-х років. Госпіталізовано 237 хворих, майже всі – діти, - зазначається у повідомленні.

Згідно з даними держустанови, за тиждень вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру провела обстеження 12 хворих методом імунофлюорисцентної мікроскопії та отримала 3 позитивних результати. Один випадок захворювання був викликаний аденовірусами, два – парагрипом. Віруси грипу не виділялись.

Відповідно даних Вікіпедії, парагрип — це антропонозна гостра респіраторна вірусна інфекція, яку зазвичай відносять саме до групи ГРВІ. Хворобу спричинюють віруси з родини параміксовірусів. Характеризується помірно вираженою загальною інтоксикацією і ураженням верхніх дихальних шляхів, переважно гортані; у дітей є однією з головних причин розвитку тяжкого ускладнення — несправжнього крупу.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0