Для пільговиків планують закупити 50 тисяч іменних проїзних квитків

2017-08-14, 16:35
  0     0

За повідомленням Житомир.info з посиланням на заступника міського голови Дмитра Ткачука, в зв’язку із запровадженням електронної оплати проїзду в громадському транспорті, для пільговиків планують закупити 50 тисяч іменних проїзних квитків.


«Закон зобов'язує органи місцевого самоврядування забезпечити всіх пільговиків мешканців міста носіями на проїзд – картками», - повідомляє заступник Житомирського міського голови Дмитро Ткачук.За словами Дмитра Ткачука, загальна кількість пільговиків у місті сягає 70 тисяч, і для того щоб забезпечити їх іменними картками, необхідно буде з міського бюджету виділити 11 мільйонів гривень. Однак не всі пільговики, які є у базі даних, живуть у місті та користуються громадським транспортом. Тому він каже: спершу буде закуплено 50 тисяч карток.

«Якщо ми говоримо, що у нас 77 тисяч пільгових категорій, то це просто потрібно буде перемножувати кількість поїздок на кількість днів у місяці, на 77 тисяч, і тоді ми це вкладаємо в бюджет. Якщо прорахувати, що 77 тисяч пільговиків матимуть в місяць 30 поїздок, то це бюджет в 11,5 млн грн. Тендер був на 80 тисяч карт, з яких планово 50 тисяч повинні бути іменними, 30 тисяч – звичайні картки. Така цифра, тому що ми чітко прогнозуємо, що не всі, хто є у базі даних, сьогодні прийдуть їх отримувати. Багато людей, які є пільговиками, зареєстровані в Житомирі, по факту тут кілька років не проживають. Є люди, у яких фізично немає такої потреби, у них це ажіотажу не викликає і вони не підуть їх отримувати. Тому базово плануємо 50 тисяч карток. Якщо буде потреба, то будемо дозамовляти. Самі карти, їхня собівартість - до 20 грн, разом із тим певні послуги по їхньому поширенню – це місто бере на себе», - зазначає заступник Житомирського міського голови.

У міськради розповідають, що за підрахунками середня кількість поїздок на картці для пільговика складатиме 40 поїздок, але це ще не фіксована цифра, адже все залежатиме від рішення сесії міської ради.

«Що стосується кількості поїздок на кожен місяць, то перелік категорій осіб, кому вони будуть видаватися, і цей обсяг буде затверджено відповідним рішенням сесії, тому що це прямо впливає на бюджет. Ми рахували, оптимальними є 40 поїздок. Місто своїх громадян певним мінімумом таким буде забезпечувати. Що стосується понаднормових поїздок, то вони будуть вже оплачуватися», - додає Дмитро Ткачук.
Також Дмитро Ткачук пояснює: щоб уникнути зловживань, картки для пільговиків будуть іменними.

«Ця карта має бути іменна: прізвище, ім’я, і видаватися конкретній особі, якій фондами соцзахисту підтверджено, що людина має право пільгового проїзду. Кожного місяця ці списки будуть перевірятися», - каже заступник Житомирського міського голови.

З приводу отримання іменних карток заступник міського голови розповідає: наразі є два механізми поширення: через «Укрпошту» та банки.

«Людина отримує бланк заявки в пошту, заповнює заявку, подає на «Укрпошту» - це і є замовлення картки. Маючи базу категорій пільговиків, інформація звіряється, і такій людині виготовляється її картка. Другий механізм ми відпрацьовували у співпраці з банками, які готові випустити банківські картки з чіпом – інформацією для сприйняття у транспорті», - роз’яснює Дмитро Ткачук.

В самому кінці Дмитро Ткачук відмітив: про конкретні терміни запуску іменних карток для пільговиків можна буде говорити лише після того, як депутати приймуть відповідне рішення на сесії міськради та виділять кошти для фінансування проекту.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0