Житомирянка Лілія Баранова здобула ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі "Вчитель року-2021"

2021-04-26, 12:59
  0     0


З 1 по 22 квітня пройшов заключний тур Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2021", який визначив 12 переможців у чотирьох номінаціях. У номінації "Українська мова та література" 3 місце здобула вчителька ліцею №2 Житомира Лілія Баранова.

Про це розповів заступник директора з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти Микола Сюравчик. За його словами, вперше фінал конкурсу проводився дистанційно, що стало новим досвідом, як для учасників, так і для журі та організаторів.

Водночас критерії оцінювання конкурсних випробувань, які учасники проходили онлайн, залишалися незмінними, це:

  • професійна ерудованість, методологічна грамотність;

  • комунікація, взаємодія, взаєморозуміння з аудиторією;

  • оригінальність подачі навчального матеріалу, використаних підходів та прийомів;

  • якість дидактичного та ілюстративного матеріалу;

  • доцільне та різноманітне застосування мультимедійних засобів;

  • культура мовлення і дотримання часового регламенту.

У номінації "Математика" з-поміж 25 конкурсантів, які вибороли титул "Учитель року" в областях, Житомирщину представляла вчителька Хажинської школи Семенівської ОТГ Наталія Яценко. Вона розповіла, що всеукраїнський етап складався з двох турів: відбіркового та фінального.


Розпочався відбірковий тур з дистанційного уроку. Вчителі протягом чотирьох годин у режимі відеоспостереження складали технологічну картку – розробляли власний урок за спільною для всіх темою з курсу "Геометрія", 10 клас – "Теорема про три перпендикуляри".


Наступним завданням став майстер-клас. За годину до його початку конкурсантам давали певну тему і клас. Наталії Яценко випала тема: "Перетворення подібності" з курсу "Геометрія", 8 клас. Для виступу перед журі і студентами надавалося лише 15 хвилин. І завершила відбірковий тур фіналу фахова контрольна робота.

"Вона складалася з 13 непростих завдань, – розповіла Наталія Яценко. – За результатами я потрапила до фінального туру, де було 2 завдання: дистанційний методичний урок з учнями та методичний практикум".

Наталія Яценко стала фіналісткою конкурсу.

Призове місце у фіналі конкурсу вдалося здобути вчительці житомирського ліцею № 2 Лілії Барановій. Суспільному Лілія Баранова розповіла, що у фіналі проходила два випробування: майстер-клас, на якому потрібно було проілюструвати педагогічну ідею, та дистанційний урок. Лілії Барановій випав 11 клас і твір Юрія Яновського "Майстер корабля".

"У всіх конкурсантів були різні теми, – розповідає Лілія Баранова. – Мені дістався найбільший твір, який потрібно було подати учням протягом лише 30 хвилин, тому було непросто".

За словами Лілії Баранової, конкурс залишив у неї приємні позитивні враження:

"Протягом конкурсу не відчувалося жорсткої конкуренції. Перемогли, дійсно, достойні вчителі. Приємно бути на п'єдесталі поруч із ними. Коли оголосили, що я здобула призове місце, то відчула задоволення від того, що все позаду, також було приємно і радісно, що гідно представила Житомирщину у фахових випробуваннях".

У наступному 2021/2022 навчальному році конкурс "Учитель року" проводитиметься в номінаціях "Основи правознавства", "Біологія", "Інформатика", "Музичне мистецтво" (наказ МОН від 31.05.2018 № 549).

Джерело Суспільне

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0