На виконкомі розподілили 79 мільйонів грн на розрахунки по житлово-комунальним послугам

2018-01-31, 13:21
  0     0

Житомир отримав 79 мільйонів гривень для розрахунків за пільги та субсидії по житлово - комунальним послугам.

Про це повідомили на позачерговому засіданні міськвиконкому 31 січня розглядаючи питання «Про погодження укладання договору та Порядку використання коштів».

Відповідний проект рішення стосувався фінансової підтримки ТТУ, однак за пропозицією заступника мера Сергія Кондратюка він був доповнений пунктами про погодження використання коштів для надання фінансової підтримки комунальним підприємствам «Житомиртеплокомуненерго» та «Житомирводоканал».

«Сам порядок (використання коштів) вам був розданий вчора, він також передбачає фінансову підтримку нашим комунальним підприємствам», - зазначив Сергій Кондратюк.


Члени виконкому одноголосно підтримали доповнення, що були запропоновані та проект рішення в цілому. Після цього мер Сергій Сухомлин надав слово в.о. директора департаменту бюджету та фінансів Діні Прохорчук.

«Прийняття цього рішення в частині водоканалу і теплокомуненерго дуже важливе було саме сьогодні, тому що ми вже сьогодні маємо профінансувати 2 млн 700 тис. грн водоканалу для розрахунку за електроенергію. На жаль, на 1 січня склалася дуже значна заборгованість, її сума складає 177 млн грн, по пільгах та субсидіях на житлово-комунальні послуги. В поточному році, 4 січня, прийнятий наказ Міністерства фінансів про порядок проведення зазначених розрахунків і ми вже отримали майже 79 мільйонів для оплати на пільги і субсидії. Разом з цим, технічне питання – виконання цього порядку – до сьогоднішнього дня не дозволяло провести ці розрахунки. Ми сподіваємося, що уже сьогодні до вечора будуть проведені розрахунки за природний газ – майже на 39 мільйонів, за тепло – 33 мільйони і близько 7 мільйонів – розрахунки за квартплату. Загальна сума фінансування, яку ми отримали – 78,6 млн грн, або 44% від заборгованості. Порівняно з попередніми роками ця сума фінансування дуже значна саме для січня місяця», - розповіла Діна Прохорчук.

Сергій Сухомлин підкреслив, що роз’яснення Міністерства фінансів дають змогу ОСББ отримувати кошти за субсидії.

«По ОСББ була основна проблема – вимагали відкриття казначейських рахунків, але сьогодні вже є лист від Мінфіну, який дозволяє цього не робити. Якщо б вони відкрили (рахунки), то податкова могла б трактувати це як прибуткові надходження. Тепер вже є роз’яснення Мінфіну і сьогодні кошти вже підуть на ОСББ і на ЖЕКи», - підкреслив мер Житомира.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0