У Житомирі розпочав роботу перший обласний Центр інклюзивної професійної освіти

2021-09-10, 14:26
  +16     0


Голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко та голова обласної ради Володимир Федоренко взяли участь у відкритті обласного Центру інклюзивної професійної освіти на базі Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради. До заходу також долучилися заступник голови облдержадміністрації Юрій Оханський та представники Управління освіти і науки ОДА.

Центр, відкритий у Житомирі, є одним з перших в Україні. Він відповідає вимогам доступності рівня професійно-технічної освіти для дітей, які потребують інклюзивного навчання та повністю реалізує право дітей на професійну освіту.
 
Голова Житомирської ОДА подякував Заступнику Міністра освіти і науки України Вірі Роговій за ініціативу та підтримку цього проєкту.

Всього на його реалізацію витрачено майже півмільйона гривень. У центрі працює єдиний ліцензований медичний кабінет, реабілітаційна частина та ресурсні й сенсорні кімнати.
 
Як поінформувала в.о. директора Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради Олена Дерев’янко, станом на 01 вересня поточного року у закладі навчається 279 учнів, у тому числі – 85 здобувачів освіти з особливими освітніми потребами. В ліцеї створено 6 інклюзивних груп з кількістю 27 осіб.
 
Метою Центру інклюзивної професійної освіти є допомога у реалізації права здобувачів освіти з особливими освітніми потребами на забезпечення рівного доступу до здобуття якісної професійної (професійно-технічної) освіти з урахуванням їх потреб й можливостей та підвищення ступеню участі здобувачів освіти у освітньому процесі і позанавчальних заходах й одночасне зниження рівня їх ізольованості.

«Сьогодні ми ставимо собі за мету закріпити статус найбільш динамічного та безбар’рного освітнього закладу для дітей з особливими освітніми потребами», – сказала Олена Дерев’янко.

Голова Житомирської ОДА наголосив, що створений Центр реалізує право дітей з особливими освітніми потребами на професійну освіту та один з перших в Україні відповідає вимогам доступності рівня професійно (професійно-технічної) освіти для дітей, які потребують інклюзивного навчання.

Довідково. За 51рік навчальний заклад випустив більше 17 тисяч учнів. У Ліцеї працює 40 педагогічних працівників.

 
Ліцей здійснює підготовку з 7 інтегрованих робітничих професій:
 
  • «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин»;

  • «Оператор комп’ютерного набору»;

  • «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»;

  • «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин»;

  • «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття. Взуттьовик з пошиття ортопедичного взуття»;

  • «Кухар. Кондитер»;

  • «Офісний службовець (бухгалтерія)»;

  • «Соціальний робітник».
 
Для забезпечення освітнього процесу в ліцеї функціонують 29 кабінетів, 10 лабораторій, 9 виробничих майстерень, оснащених відповідним обладнанням та технічними засобами згідно з вимогами програм. У навчальних цілях використовується п’ять комп’ютерних класів, лабораторія офісної техніки, Internet-кабінет, веблабораторія, в яких розміщено 109 комп’ютерів. Всі комп’ютери об’єднані в локальну мережу, підключені до Internet. Ліцей забезпечено власними житлово-побутовими та спортивно-оздоровчими спорудами та відділами.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0