Житомирщина першою розробляє регіональний план реформування інтернатів

2018-03-15, 16:36
  0     0

За повідомленням прес-служби Житомирської обласної адміністрації, Житомирська область перша займається розробкою регіонального плану реформування інтернатів в рамках меморандуму з фундацією Lumos.

«Напрацьований проект плану – послуги, які будуть надаватися дітям з інвалідністю, дітям з особливими освітніми потребами, дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування презентували 14 березня за участю заступника голови ОДА Ярослава Лагути», - зазначає обласна державна адміністрація.


«В рамках реформи деінституціалізації ми напрацьовуємо регіональний план. Ідея цього плану – не закриття інтернатів, а надання послуг для таких діток на місцях. Максимальний період часу діти мають проводити у сім’ях із батьками. Напрацьований проект плану містить перелік послуг, які будуть надаватися», – розповів Ярослав Лагута.

Протягом трьох днів над створенням проекту регіонального плану з реформування інтернатів проводили роботу спеціалісти, серед яких є представники Мінсоцполітики України, Уповноважений Президента України з прав дитини та керівники відповідних структурних підрозділів ОДА.

Види послуг, що планують надавати – медичний супровід, соціальні послуги, освітні послуги та послуги для дітей з інвалідністю.

«Для медичного супроводження Житомирська область забезпечена матеріальною базою. Такі послуги надаватимуться у Центрі матері й дитини, катамнестичному відділенні та у денному стаціонарі по догляду за дітьми віком від 4 місяців життя до 1,5-3 роки. Крім цього, буде створений абсолютно новий Центр раннього втручання – їх буде 4 (у кожному госпітальному окрузі). Планується, що у Житомирі він працюватиме на базі Будинку дитини. Такий центр матиме мобільну групу кваліфікованих спеціалістів, які зможуть надавати допомогу діткам на місцях», - інформує прес-служба.

Серед соціальних послуг для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронатна сім’я та інше. Також будуть надаватись соціальні послуги з інтеграції випускників інтернатних закладів, супроводження сімей, в яких живуть такі діти, та соціальна адаптація.

Також введуть і нову послугу – проживання із підтримкою. Дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування надаватимуть соціальну квартиру.

Стосовно освітніх послуг – регіональним планом передбачено забезпечення інклюзивного навчання. На Житомирщині мають намір створити 30 інклюзивно-ресурсних центрів. До навчання залучатимуть різноманітних фахівців для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Для дітей з інвалідністю також розроблений перелік послуг. Він включає в себе роботу з дітьми та роботу з батьками.


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0